Skip to Main Content »

Welkom bij Academia Press

Winkelwagen is leeg

Verslagen van het Centrum voor Genderstudies UGent 16 (2007)

Beschikbaarheid: In voorraad

€ 13,00

Details

Het UGent-Centrum voor Genderstudies is opgericht vanuit de stellige overtuiging dat wetenschapsbeoefening onvolledig is wanneer de genderoptiek formeel en/of inhoudelijk ontbreekt. Het Centrum stimuleert en coördineert het gendergericht onderzoek aan de Universiteit Gent en waakt erover dat onderzoeksresultaten in cursussen worden ingelast en aan het ruime publiek worden meegedeeld.

De volgende onderwerpen komen aan bod:

De feminisering van religie. Past de internationale these binnen de Belgische context?
Thomas Buerman & Tine Van Osselaer

Lust tot schrijven. Vrouwenstemmen in het katholieke literaire veld rond 1900
Geraldine Reymenants

Fragmenten van een verborgen geschiedenis van de seksualiteit. Mentaliteitshistorische analyse van het discours in Antwerpse strafdossiers uit het interbellum
Julie Carlier

Schrijven over en met zorg. Literaire zorgethiek in Engelstalige hiv/aids-literatuur
Katrien De Moor

‘Beter wonen om een vrijer mens te zijn’. Wooncultuur als middel tot vrouwenemancipatie? De KAV-werking rond wonen in de jaren 1970
Els De Vos

Zoek de tien verschillen. De woonverlichting van vrouwenorganisaties in België in tijden van groeiende welvaart (1949-1957)
Fredie Floré

Aanvullende Informatie

Ondertitel Nee
Auteur/Red. Demoor Marysa
ISBN 9789038210933
NUR 745 - Emancipatie
Pagina's 142
Editie eerste druk
Jaar 2007